Безпека дітей

Стало традиційним проведення у вересні Всеукраїнського місячника-рейду «Увага! Діти –  на дорозі!», мета якого – нагадати учням, особливо молодшого шкільного віку, про дотримання правил дорожнього руху.
Нагадуємо на дотриманні Правил дорожнього руху неповнолітніми пішоходами й звертаємо особливу увагу на те, що пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку й не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому – по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому, треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
Для тих учасників дорожнього руху, які відносяться до категорії «велосипедисти», нагадуємо, що рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).
Нагадуємо, що особливо слід дотримуватися правил перевезення пасажирів, зокрема дітей, адже забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля – без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля, а також організовані групи дітей у темну пору доби.
Неухильно дотримуйтесь правил дорожнього руху та бережіть себе!

Безпека дітей в Інтернеті
З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної.
На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.
Спеціалізовані веб-ресурси, посібники:
• Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією “Майкрософт Україна” в рамках програми “Партнерство в навчання”. On-ляндія. Безпечна веб-країна
Електронна версія посібника з онлайн безпеки, що підготовлений фахівцями ”Київстар” та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми ”Безпека дітей в Інтернеті”
Hавчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів ”Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі” (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.)

Накази:
Наказ ДОН від 08.11.2012 №358 “Про створення безпечного інформаційного простору в системі освіти Київської області”

Листи:
Лист ДОН від 06.05.2014 №12-01-13-1138 “Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів”
Лист МОН України № 1/9–768 від 06.11.09 “Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів”
Лист ГУОН від 16.02.2011 №12-01-11-361 “Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів”
Лист ГУОН від 24.10.2012 №12-01-11-2625 “Про встановлення засобів фільтрування несумісного з навчальним процесом контенту”

Програмне забезпечення для блокування небажаної інформації на сайтах:
Батьківський контроль Windows
Tmeter
KinderGate Родительский Контроль

Під час пандемії СОVID-19 життя мільйонів українських дітей тимчасово обмежується домівками та гаджетами, діти не знають, як самостійно розв’язати певні супутні небезпечні виклики. За інформацією громадської організації «Ла Страда – Україна» Національна дитяча гаряча лінія з початку запровадження в Україні карантину прийняла понад 4 тис. звернень від дітей, підлітків, а також запитів дорослих щодо дітей. Більшість звернень тісно пов’язані з поширенням пандемії СОVID-19 та стосуються насильства і жорстокого поводження з дітьми у власних родинах (40% від загальної кількості звернень), проблем із психологічним здоров’ям дітей (20% від загальної кількості звернень), ризиків, з якими діти стикаються в Інтернеті (близько 20% від загальної кількості звернень) тощо (статистика звернень додається).
Завдячуючи підтримці Міністерства освіти і науки України (лист від 22.04.2020 № 1/11-2912), Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні надало фінансову допомогу щодозбільшення робочого часу Національної дитячої гарячої лінії, діяльність якої забезпечує Громадська організація «Ла Страда – Україна». Наразі Національна дитяча гаряча лінія надає консультації в телефонному та онлайн – режимах в будні дні з 12:00 до 20.00: короткий номер 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів), 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Як запобігти розповсюдженню коронавірусу